Dom

Odpowiednio skomponowane łóżko tylko z produktami od SleepMed

Zdrowy sen można rozpoznać po tym, że każdego ranka budzimy się wypoczęci i pełni energii. Charakteryzuje się on trzema parametrami – wysoką jakością, odpowiednią głębokością i długością dopasowaną do wieku użytkownika. Aby móc zadbać o niego, warto już dziś skomponować wygodne łóżko. Opiera się ono na dopasowanych do nas produktów od SleepMed. A dlaczego warto w nie zainwestować?

Dlaczego materace SleepMed są wyjątkowe?

Na współczesnym rynku jesteśmy w stanie znaleźć różnego rodzaju produkty do spania. Wśród nich są materace medyczne SleepMed, które wbrew pozorom są w stanie zagwarantować nam zdrowy oraz komfortowy wypoczynek. Cały sekret tkwi w ich wnętrzu oraz udokumentowanych właściwościach. Być może nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że są to bezpieczne produkty odznaczające się wysoką jakością. Wynika to z faktu, iż zostały przetestowane w laboratorium Sleep-Lab we współpracy z niezależnym Szwajcarskim Instytutem AEH pod kątem:

 • ergonomii, gdyż są w stanie niemalże idealnie dopasować się do sylwetki użytkownika, gwarantując właściwą regenerację,
 • higieny, gdyż wyróżniają się czystością oraz ochroną przed bakteriami, roztoczami czy brzydkim zapachem,
 • klimatu, gdyż umożliwiają właściwy przepływ powietrza wewnątrz wypełnienia, tym samym regulując wilgotność oraz temperaturę,
 • trwałości, gdyż modele, w które inwestujemy, odznaczają się odpornością na nacisk oraz odkształcenia.

Wysoką jakość każdego produktu potwierdza certyfikat AEH. Oznacza to, że decydując się na materace SleepMed, musimy jedynie uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje – to wystarczy, aby zagwarantować sobie zdrowy sen!

Materace medyczne SleepMed – co je wyróżnia?

Materace medyczne SleepMed wyróżniają się licznymi kwestiami, które są w stanie znacząco podnieść komfort wypoczynku oraz pozytywnie wpłynąć na jakość naszego snu. Są to m.in. pokrowce Merced lub Probiotex, w które wszystkie modele zostały wyposażone. Zwiększają one antyalergiczne warunki, a także umożliwiają zredukowanie ilości bakterii i roztoczy. Jednak to nie wszystko! Zatem, co jeszcze wyróżnia materace SleepMed?

Po pierwsze – wypełnienie

Materace SleepMed wykorzystuje dwa rodzaje wypełnień. Pierwszym z nich jest znajdująca się w każdym modelu pianka termoelastyczna – VitaRest® lub Celsius-Waterlily®. Na tle innych pianek wyróżnia je to, że są w stanie reagować na temperaturę oraz nacisk ciała użytkownika, przez co niemalże idealnie dopasowują się do sylwetki. Przyczynia się to do właściwego wsparcia kręgosłupa, a także odciążenie mięśni. Co więcej, gwarantują właściwości przeciwodleżynowe, gdyż wspomagają swobodny przepływ krwi w organizmie człowieka. Drugim wariantem, który obecny jest w modelach z kolekcji Hybrid i Hybrid Plus, stanowią 7-strefowe sprężyny typu Multi. Poprzez umieszczenie ich w indywidualnych kieszonkach materiałowych, mogą pracować niezależnie od siebie. Przekłada się to na maksymalnie wysoką elastyczność oraz możliwość redukcji drgań.

Po drugie – technologia Airforce

Stanowi ona specjalną technologię nacinania pianki, dzięki której dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz podłoża do spania. Wynika to z wypychanie ciepłego i wilgotnego powietrza, a nabieranie świeżego. Dochodzi do tego poprzez naturalne ruchy ciała. Oznacza to, że każdy materac SleepMed odznacza się maksymalnym obiegiem powietrza, co przekłada się na lepszą oddychalność wkładu oraz właściwości antyalergiczne.

Po trzecie – regulacja twardości

Twardość stanowi dla każdego z nas subiektywne odczucie, które w znacznym stopniu zależy od preferencji oraz wagi użytkownika. Niestety, znacząco utrudnia nam wybór odpowiedniego modelu – w końcu kwestie te mogą w ciągu kilku miesięcy ulec zmianie. Decydując się na materace SleepMed, mamy gwarancję:

 • 4 twardości, które wynikają z przewrócenia materaca na drugą stronę oraz przełożenia warstwy pianki termoelastycznej,
 • 6 twardości, które wynikają z przewrócenia materaca na drugą stronę , przełożenia warstwy pianki termoelastycznej oraz odpięcie/przypięcie topu.

Oferta SleepMed, czyli w co możemy zainwestować?

SleepMed oferuje nam przede wszystkim wysokiej jakości materace medyczne. Są one dostępne w różnych wariantach, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie dopasować je do osobistych potrzeb oraz preferencji. Oznacza to, że znajdziemy tutaj modele:

 • SleepMed Comfort, SleepMed Premium oraz SleepMed Supreme wchodzące w skład kolekcji Standard – posiadają unikalną piankę termoelastyczną, 4 twardości oraz zostały wyposażone w pokrowiec Merced,
 • SleepMed Hybrid Premium oraz SleepMed Hybrid Supreme wchodzące w skład kolekcji Hybrid – posiadają unikalną piankę termoelastyczną połączoną ze sprężynami typu Multi, 4 twardości oraz zostały wyposażone w pokrowiec Merced,
 • SleepMed Comfort Plus, SleepMed Premium Plus oraz SleepMed Supreme Plus wchodzące w skład kolekcji Plus – posiadają unikalną piankę termoelastyczną, odpinany top gwarantujący 6 twardości oraz zostały wyposażone w pokrowiec Probiotex,
 • SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus oraz SleepMed Hybrid Supreme Plus wchodzące w skład kolekcji – Hybrid Plus – posiadają unikalną piankę termoelastyczną połączoną ze sprężynami typu Multi, odpinany top gwarantujący 6 twardości oraz zostały wyposażone w pokrowiec Probiotex,
 • SleepMed Natura Plus oraz SleepMed Natura Hybrid Plus wchodzące w skład kolekcji Natura – są stosunkowo podobne kolejno do modeli z kolekcji Standard oraz Hybrid, z tą różnicą, że wykorzystują naturalne surowce, takie jak olej rycynowy i sojowy, co odpowiada za właściwości antybakteryjne, antyalergiczne i przeciwbólowe.

Oprócz materacy, w ofercie SleepMed nie brakuje wyjątkowych akcesoriów sypialnianych! W końcu one również wpływają na zdrowy i komfortowy wypoczynek. Uwzględnia się tutaj przede wszystkim ochraniacz na materac – 100% bawełna, który ma za zadanie chronić nasze podłoże przed zabrudzeniami oraz zanieczyszczeniami. Jego obecność zwiększa dodatkowo higienę, a także komfort wypoczynku. Inną kwestią są natomiast poduszki do spania odpowiadające za prawidłowe wsparcie głowy, i barków i kręgosłupa w odcinku szyjnym. Wyróżnić tutaj można modele SleepMed Comfort Pillow, SleepMed Premium Pillow oraz SleepMed Supreme Pillow. Różnią się one indywidualnymi własnościami oraz przeznaczeniem, jednak niezaprzeczalnie – gwarantują nam spokojny wypoczynek.

Na jakość i długość zdrowego snu wpływa wiele czynników, w tym odpowiednio skomponowane łóżko. Komponując je, pamiętajmy o uwzględnieniu najważniejszych elementów, takich jak materace medyczne SleepMed.

Zobacz też

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?

Czy małe mieszkanie może być estetyczne i funkcjonalne?
Dom

Czy małe mieszkanie może być estetyczne i funkcjonalne?

Czego potrzebujesz, by zdrowo się wysypiać? Przeczytaj o kilku dodatkach
Dom

Czego potrzebujesz, by zdrowo się wysypiać? Przeczytaj o kilku dodatkach

Komfort, jakość, wytrzymałość – czyli akcesoria do sypialni marki Fit.4.Sleep
Dom

Komfort, jakość, wytrzymałość – czyli akcesoria do sypialni marki Fit.4.Sleep

Stwórz swoje wymarzone miejsce do odpoczynku z Hilding Anders
Dom

Stwórz swoje wymarzone miejsce do odpoczynku z Hilding Anders

Jak wykorzystać naturalne materiały do stworzenia idealnego wnętrza?
Dom

Jak wykorzystać naturalne materiały do stworzenia idealnego wnętrza?