Dom

Jak zadbać o prawidłowe krążenie krwi dzięki materacom SleepMed?

Odpowiednie krążenie krwi odgrywa kluczową rolę dla naszego organizmu. Odpowiada za skuteczne dostarczenie tlenu do krwi, a do tego zapobiega różnym nieprzyjemnym dolegliwościom. Może się zdarzyć, że materac, który używamy, nie działa na nie korzystnie. Dowiedz się, jak zadbać o prawidłowe krążenie krwi dzięki modelom SleepMed!

Nieodpowiednie krążenie krwi – skutki

Problemy z krążeniem to o wiele bardziej powszechny problem, niż mogłoby nam się wydawać. Zmaga się z nim wiele osób. Nieodpowiednie krążenie krwi jest źródłem wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Wywołuje zmiany temperatury w dłoniach i stopach, co może być źródłem dyskomfortu. Jest również źródłem silnych skurczów mięśni oraz obrzęków, które wywołują ból. Może wystąpić też drętwienie kończyn. Problemy z krążeniem są bardzo uciążliwe, gdy jesteśmy w trakcie ruchu, ale mogą ponadto utrudniać uzyskanie komfortowego wypoczynku. Trudności z krążeniem nierzadko są też powodem pojawiania się odleżyn, czyli bolesnych ran wynikających z nadmiernego ucisku na daną część ciała. Najczęściej dotyczą osób starszych lub takich, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się i nie są w stanie samodzielnie zmienić pozycji snu. Wtedy dochodzi do miejscowego niedokrwienia tkanek, które powoduje obrzęk, ból oraz zaczerwienienie. Odleżyny to wyjątkowo nieprzyjemna przypadłość, która dodatkowo bardzo długo się goi. Na szczęście możemy zainwestować w materac SleepMed o właściwościach przeciwodleżynowych, który zapobiega powstawaniu się ran. Gwarantuje ponadto swobodny przepływ krwi oraz skuteczne dotlenienie tkanek.

Dopasowany stopień twardości

Zbyt twardy materac to jeden z czynników, który wywołuje kłopoty z krążeniem. Wynika to z tego, że powierzchnia o zbyt wysokim stopniu twardości prowadzi do wytworzenia się silnego nacisku na ciało, co utrudnia swobodny przepływ krwi. Utrudnia też pełne rozluźnienie mięśni i zrelaksowanie się. Może być też przyczyną silnego bólu, szczególnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo dopasować twardość materaca. Dla osób, które ważą mniej niż 60 kilogramów, zalecane są modele miękkie. Ci, których waga waha się między 60 a 80 kilo, będą zadowoleni ze średniomiękkiej powierzchni. W przypadku więcej niż 80, ale mniej niż 100 kilogramów, wskazywane są materace o średnim stopniu twardości. Najtwardsze modele będą odpowiednie dla tych, których waga przekracza 100 kilogramów. W materacach SleepMed nie musimy obawiać się nieodpowiedniego doboru podłoża. Modele oferują bowiem opcję regulacji twardości, która umożliwia dopasowanie powierzchni do naszych indywidualnych preferencji. Produkty z serii Standard oraz Hybrid zawierają ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®, która umożliwia to działanie. Wystarczy rozpiąć pokrowiec i przełożyć ją na drugą stronę, aby uzyskać podłoże o nowych właściwościach. W materacach z kolekcji Plus i Hybrid Plus służy do tego odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, którego można łatwo przepiąć. Może też służyć jako osobny materac nawierzchniowy.

Redukcja nacisku

Zbyt silny nacisk jest jedną z przyczyn pogorszenia się krążenia krwi. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji z tym związanych, warto zaopatrzyć się w model, który zapewni skuteczną redukcję nacisku. Umożliwiają to między innymi materace naturalne SleepMed, czyli SleepMed Natura Plus oraz SleepMed Natura Hybrid Plus. Wyróżniają się tym, że szkodliwe substancje chemiczne zostały zastąpione w nich organicznymi komponentami. Dzięki temu wykazują się działaniem hipoalergicznym i nie wywołują podrażnień. Zastosowano w nich innowacyjne, naturalne pianki, które zostały nasączone olejkami. HR Bio cechuje się otwartokomórkową strukturą, która umożliwia skuteczny obieg powietrza przy zachowaniu najwyższej elastyczności. Odpowiada również za poziom sprężystości modelu. Jest pianką wysokoelastyczną, podobnie jak NATURALIS®, która ponadto zapobiega zapadaniu się ciała i, co najważniejsze, redukuje nacisk punktowy. Pozwala zachować zatem swobodny przepływ krwi. Cechuje się ponadto bardzo dobrą żywotnością, co oznacza, że będziemy mogli korzystać z materaca przez lata. Modele naturalne idą w parze ponadto z pokrowcem o właściwościach relaksujących i rozluźniających mięśnie. Został wykonany z lnianej dzianiny, która gwarantuje wysoki poziom higieny snu.

Pianka termoelastyczna

Idealnym materacem dla osób zmagających się z problemami z krążeniem będzie model o wypełnieniu piankowym. Wkład ten skutecznie ogranicza nacisk, co umożliwia odpowiednią cyrkulację krwi. Wynika to z innowacyjnych właściwości pianki, która jest bardzo elastyczna i plastyczna. Dopasowuje się do naszej sylwetki pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Dzięki temu zapewnia indywidualnie dostosowane podłoże. Sprawia, że między ciałem a materacem nie ma wolnej przestrzeni, co pozwala na pełne zrelaksowanie się. Kręgosłup jest prawidłowo wsparty, przez co reszta kończyn może zostać odciążona. Przyczynia się to do zmniejszenia nagromadzonego napięcia w mięśniach i pozwala na skuteczną regenerację organizmu.

Jaki model SleepMed dla osób z problemami z krążeniem?

Problemy z krążeniem to nic przyjemnego, jednak na szczęście możemy im zaradzić, inwestując w odpowiedni materac. W zadbaniu o prawidłowy przepływ krwi pomoże nam model SleepMed Supreme Plus. To model, który wyróżnia się znaczną wysokością – mierzy aż 29 centymetrów. Ułatwia to proces podnoszenia się z łóżka, co będzie szczególnie ważne dla tych, którzy mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. Posiada właściwości ortopedyczne i przeciwodleżynowe, dzięki czemu nie musimy obawiać się powstania nieprzyjemnych dolegliwości. Jego wypełnienie składa się z termoelastycznej pianki Visco, która reaguje na ciepło wytwarzane przez nasze ciało i na jego podstawie idealnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Redukuje nacisk punktowy, a do tego niweluje napięcie nagromadzone w mięśniach.

Nieodpowiednie krążenie krwi niesie ze sobą wiele przykrych konsekwencji. Może prowadzić do drętwienia kończyn, a nawet powstania odleżyn. Aby tego uniknąć, powinniśmy zainwestować w taki materac, który zapewnia prawidłowy przepływ krwi i umożliwia komfortowy wypoczynek.

wyrób

Materace SleepMed Natura Plus, SleepMed Natura Hybrid Plus, SleepMed Supreme Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Termoelastyczna pianka Vitarest jako rozwiązanie dla problemów ze snem
Dom

Termoelastyczna pianka Vitarest jako rozwiązanie dla problemów ze snem

Dlaczego warto pamiętać o regularnym odwracaniu materaca SleepMed?
Dom

Dlaczego warto pamiętać o regularnym odwracaniu materaca SleepMed?

Zdrowy i komfortowy sen, czyli najlepsza pozycja snu na materacu SleepMed
Dom

Zdrowy i komfortowy sen, czyli najlepsza pozycja snu na materacu SleepMed

Materace SleepMed a zapobieganie rozwoju bakterii i roztoczy, czyli wyjątkowe właściwości antyalergiczne
Dom

Materace SleepMed a zapobieganie rozwoju bakterii i roztoczy, czyli wyjątkowe właściwości antyalergiczne

Co charakteryzuje materace SleepMed o statusie wyrobu medycznego?
Dom

Co charakteryzuje materace SleepMed o statusie wyrobu medycznego?

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?