Dom

Materace SleepMed a zapobieganie rozwoju bakterii i roztoczy, czyli wyjątkowe właściwości antyalergiczne

Nadmiar bakterii, roztoczy czy innych szkodliwych drobnoustrojów może być prawdziwym utrapieniem dla osób, które zmagają się z alergiami. Nie będą w stanie w pełni się rozluźnić, ponieważ objawy alergii utrudnią im swobodny wypoczynek. Jak tego uniknąć? Zainwestuj w materace SleepMed z wyjątkowymi właściwościami antyalergicznymi!

Właściwości antyalergiczne

Jeśli jesteśmy alergikami i szukamy dla siebie nowego materaca, musi dopilnować, aby posiadał on skuteczne właściwości antyalergiczne. Oznacza to, że powinien zapobiegać rozwojowi bakterii, roztoczy, kurzu i innych drobnoustrojów na powierzchni materaca. Dzięki temu unikniemy pojawiania się negatywnych objawów alergii, czyli kataru, zaczerwienionych oczu czy drapania w gardle. Kluczowa jest tu odpowiednia budowa modelu – jego wypełnienie powinno być raczej zwarte, inaczej w wolnych przestrzeniach dojdzie do nagromadzenia się kurzu. Musi ponadto oferować optymalną wentylację. Jest to niezbędne, aby pot, jaki wytwarzamy, został usunięty z wkładu i nie doprowadził do gromadzenia się wilgoci i wytworzenia pleśni czy grzybów. Warto też zwrócić uwagę na dobrą oddychalność, dzięki której nie będziemy musieli obawiać się nadmiernego przegrzania się, które mogłoby sprawić, że będziemy się intensywniej pocić. Zwracając uwagę na te czynniki, jesteśmy w stanie wybrać taki materac, który zapewni zdrowy i bezpieczny wypoczynek.

Technologia Airforce

Element, na który zdecydowanie zwrócą uwagę alergicy podczas wyboru materaca SleepMed, to nowoczesna technologia Airforce. Polega ona na specjalnej metodzie nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia powstają na całej jej powierzchni, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Ze względu na to dochodzi do wytworzenia się otwartych komór – to właśnie przez nie nadmiar ciepła i wilgoci może zostać wypuszczony na zewnątrz. Aby tak się stało, musimy po prostu naturalnie poruszać się na materacu. W ten sposób możemy zagwarantować sobie maksymalny obieg powietrza we wkładzie. Umożliwia to osiągnięcie jeszcze lepszych właściwości pod kątem oddychalności, co zapewnia wspaniałą wentylację i pozwala naszej skórze oddychać. Technologia Airforce przyczynia się również do uzyskania właściwości ortopedycznych. Oznacza to, że zapobiega pojawieniu się i pogłębianiu dysfunkcji kręgosłupa. Oprócz tego niweluje ból karku i pleców, pozwalając na pełne odprężenie się. Model zawierający technologię Airforce będzie idealnym wyborem dla alergików oraz tych, którym zależy na wysokiej oddychalności i komforcie, jednak nie przepadają za materacami sprężynowymi. Rozwiązanie to wykorzystano w wysokoelastycznej piance VPPHR oraz innowacyjnej Flexifoam.

Pokrowiec Probiotex

Alergicy z pewnością docenią fakt, że do modeli SleepMed dołączane są jakościowe pokrowce na materac. Szczególną uwagę należy poświęcić pokrowcowi Probiotex, który idzie w parze z modelami z serii Plus i Hybrid Plus. Stworzono go przy użyciu śnieżnobiałej dzianiny, która została przepikowana miłą i wygodną włókniną. Oprócz tego posłużono się wyjątkową dzianiną Probiotex, która została pokryta włóknami wiskozowymi. Dzięki temu rozwiązaniu pokrowiec prezentuje się bardzo elegancko. Oferuje też nieustające uczucie świeżości podczas korzystania z modelu. Wpływa to na zachowanie bardzo wysokiego poziomu komfortu snu. Dzianina Probiotex została ponadto nasączona specjalną apreturą Purotex®, która wykorzystuje innowacyjną technologię aktywnych probiotyków. Powoduje ona, że liczba alergenów na powierzchni materaca zostaje zmniejszona aż o 93,7%. Daje to gwarancję bezpiecznego i zdrowego wypoczynku. Na bokach pokrowca wykorzystano kolejne istotne komponenty, czyli delikatną dzianinę Tencel oraz nowoczesną taśmę 3D. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie optymalnej przewiewności. Odpowiadają również za stworzenie przyjemnego efektu chłodzenia, dzięki któremu nawet latem możemy cieszyć się wspaniałą wygodą. Włókna dzianiny Tencel są bardzo łagodne i nie wywołują podrażnień. Jednocześnie charakteryzują się niezwykłą trwałością. Przyczyniają się również do optymalnego pochłaniania wilgoci i regulowania temperatury naszego ciała. Taśma 3D oferuje ponadto świetną przepuszczalność powietrza. Co istotne, pokrowiec można bez problemu ściągnąć i wrzucić do prania. W ten sposób możemy łatwo zadbać o jego czystość.

Ci, którzy wybiorą materace z kolekcji Standard i Hybrid, będą mogli przekonać się o właściwościach pokrowca Merced. Wyróżnia go specjalny design, który pozwala na zachowanie znakomitej oddychalności wkładu. Dzięki niemu możemy odczuć też uczucie nieprzemijającej świeżości podczas użytkowania modelu. Pokrowiec składa się ze śnieżnobiałej dzianiny, którą pokrywają perforacje – odpowiadają one za stworzenie odczuwalnego efektu masażu, który pozwala jeszcze lepiej się zrelaksować. W składzie dzianiny nie znajduje się przędza naturalna, co ogranicza rozwój mikroorganizmów. Jej powłokę nasączono apreturą zmiękczającą, które nie dość, że nadaje powierzchni niezwykłą miękkość, to jeszcze zwiększa odprowadzanie wilgoci. Nie musimy zatem obawiać się wytworzenia pleśni czy grzybów.

Ochraniacz na materac

Jeśli zależy nam na jeszcze większej ochronie przed drobnoustrojami, zainwestujmy w ochraniacz na materac. Do jego stworzenia wykorzystano bawełnę o bardzo wysokiej jakości oraz oddychającą warstwę membrany PU. Dzięki temu ochraniacz oferuje wspaniałą cyrkulację powietrza. Skutecznie absorbuje wilgoć, zapewniając zdrowe i higieniczne otoczenie snu. Jego istotną cechą jest wodoodporność, która gwarantuje ochronę przed zabrudzeniami i przenikaniem cieczy wewnątrz wkładu. Ochraniacz oprócz tego jest bardzo przewiewny. Możemy go bez problemu utrzymać w czystości, ponieważ nadaje się do prania w temperaturze nie wyższej niż 90 stopni Celsjusza.

Jeśli zmagamy się z alergiami, koniecznie powinniśmy zainwestować w materac o bardzo dobrych właściwościach antyalergicznych. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych dolegliwości i zapewnimy sobie swobodny wypoczynek. Materace SleepMed zapobiegają rozwojowi bakterii, a do tego zapewniają wysoki poziom higieny snu, umożliwiając komfortowy wypoczynek.

wyrób
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Termoelastyczna pianka Vitarest jako rozwiązanie dla problemów ze snem
Dom

Termoelastyczna pianka Vitarest jako rozwiązanie dla problemów ze snem

Jak zadbać o prawidłowe krążenie krwi dzięki materacom SleepMed?
Dom

Jak zadbać o prawidłowe krążenie krwi dzięki materacom SleepMed?

Dlaczego warto pamiętać o regularnym odwracaniu materaca SleepMed?
Dom

Dlaczego warto pamiętać o regularnym odwracaniu materaca SleepMed?

Zdrowy i komfortowy sen, czyli najlepsza pozycja snu na materacu SleepMed
Dom

Zdrowy i komfortowy sen, czyli najlepsza pozycja snu na materacu SleepMed

Co charakteryzuje materace SleepMed o statusie wyrobu medycznego?
Dom

Co charakteryzuje materace SleepMed o statusie wyrobu medycznego?

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?