Dom

Co charakteryzuje materace SleepMed o statusie wyrobu medycznego?

Jeśli zmagamy się z różnego rodzaju schorzeniami, nasz materac powinien zapewniać nie tylko komfortowe podłoże, ale i właściwości prozdrowotne, które będą miały korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Dowiedz się, co charakteryzuje materace SleepMed o statusie wyboru medycznego i dlaczego warto je wybrać!

Model o statusie wyrobu medycznego – dla kogo?

Materace różnią się od siebie właściwościami czy komponentami, które w nich zastosowano. Jeśli jednak dany model jest określany jako wyrób medyczny, oznacza to, że musi spełniać konkretne wymagania. Po pierwsze, powinien wyróżniać się bardzo dobrą jakością i trwałością. Niezbędne jest to, aby wykorzystano w nim sprawdzone i solidne materiały. Ważne też, by zapewniał optymalne wsparcie dla kręgosłupa. Musi umożliwiać zachowanie naturalnej pozycji kręgosłupa, a także zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości. Kluczowy będzie również wysoki poziom higieny snu, który odgrywa istotną rolę szczególnie w przypadku alergików. Inaczej może się okazać, że nieodpowiednie podłoże przyczyni się do spotęgowania reakcji alergicznych i nie pozwoli na uzyskanie swobodnego wypoczynku. Materac o statusie wyrobu medycznego musi ponadto zawierać certyfikaty, które potwierdzą jego właściwości.

Jeśli chodzi o przeznaczenie modelu, jest to produkt odpowiedni dla każdego. Nie tylko osoby, które zmagają się z różnymi schorzeniami, docenią jego korzystne działanie. Ci, którzy pragną uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości czy dysfunkcji, mogą zainwestować w niego w ramach profilaktyki. Nad zakupem materaca o statusie medycznym powinni zastanowić się przede wszystkim seniorzy oraz ci, którzy mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. Model ograniczy ryzyko powstawania odleżyn, a jego konstrukcja ułatwi swobodne korzystanie z niego. Bez wątpienia sprawdzi się również u alergików, dla których gwarancja wysokiego poziomu higieny snu jest niezbędna. Nie będą musieli obawiać się rozwoju bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów. Nie dojdzie również do pojawienia się podrażnień.

Wysoka jakość i bardzo dobra trwałość modelu

Wyrób medyczny spełnia wiele istotnych funkcji, dlatego musi wyróżniać się wysoką jakością i bardzo dobrą trwałością, abyśmy mogli swobodnie z niego korzystać. W materacach SleepMed możemy liczyć na zapewnienie w postaci 15-letniej gwarancji. Dzięki niej nie będziemy musieli martwić się koniecznością szybkiej wymiany produktu. Na zachowanie wysokiej żywotności wpływa wiele czynników, między innymi zastosowanie termoelastycznej pianki Celsius-Waterlily®. Charakteryzuje się ona wyjątkową budową strukturalną oraz wysoką gęstością, co sprawia, że pianka nawet po długim czasie nie rozciąga się ani nie zużywa. Aż do ostatniego dnia użytkowania zachowuje swoje pierwotne parametry. Możemy mieć zatem pewność, że jest to produkt, z którego będziemy korzystać przez lata. Na zachowanie optymalnej trwałości wpływa również wykorzystanie pianek wysokoelastycznych – VPPHR oraz NATURALIS®. Są bardzo żywotne, a do tego zwiększają odporność modelu na eksploatację.

Wysoki poziom higieny snu

Kluczowym elementem w materacu o statusie wyrobu medycznego będzie zachowanie optymalnego poziomu higieny snu. Jest to niezbędne, ponieważ to, czy zasypiamy w świeżej i czystej przestrzeni, bezpośrednio oddziałuje na jakość naszego wypoczynku. Jeśli tego nie dopilnujemy, może to nawet doprowadzić do różnych nieprzyjemności. W materacach SleepMed higieniczność jest zapewniana przez innowacyjną technologię Airforce. Polega ona na specjalnym sposobie nacięcia pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. W ten sposób dochodzi do powstania otwartych komór, przez które wypuszczany jest nadmiar ciepła i wilgoci. Wystarczą do tego naturalne ruchy na powierzchni materaca. Dzięki temu możemy zagwarantować sobie maksymalny obieg powietrza we wnętrzu wkładu. Zapewnia to optymalną cyrkulację powietrza, a także skuteczne odprowadzanie wilgoci. Nie dochodzi zatem do rozwoju bakterii, pleśni czy grzybów. Materac zyskuje znacznie lepsze właściwości pod kątem oddychalności, przez co ryzyko nadmiernego przegrzania się czy intensywnego pocenia zostaje zmniejszone.

Optymalne wsparcie dla kręgosłupa

Schorzenia kręgosłupa wywołują silny dyskomfort, a do tego mogą nawet utrudniać codzienne funkcjonowanie. Dlatego tak ważne jest, by materac o statusie wyrobu medycznego zapewniał optymalne wsparcie dla kręgosłupa. Jest to możliwe dzięki różnym komponentom – innowacyjne sprężyny typu Multi dopasowują się do anatomicznej budowy ciała, pozwalając na pełne odprężenie się. Co więcej, oferują dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny. Sprzyjają też bardzo dobrej elastyczności punktowej, która odpowiada za to, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na niego nacisk. Dzięki temu, nawet jeśli dzielimy łóżko z partnerem, podłoże, pod którym leżymy, pozostaje nieruchome. Istotną rolę odgrywa też warstwa pianki termoelastycznej, ponieważ dzięki niej powierzchnia idealnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Wynika to z tego, że świetnie reaguje na zmieniające się czynniki, takie jak ciężar czy temperatura. Pianka daje optymalne podparcie kręgosłupowi, a do tego pozwala reszcie ciała się odprężyć. Niweluje też napięcie nagromadzone w ciele, co pozwala na skuteczną regenerację.

Właściwości przeciwodleżynowe

Aby dany model mógł być określany jako wyrób o statusie medycznym, musi posiadać również właściwości przeciwodleżynowe. To czyni go bezpiecznym nawet dla tych, którzy mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. Podłoże gwarantuje swobodny przepływ krwi i skuteczne dotlenienie tkanek, dzięki którym szansa na pojawienie się miejscowego niedokrwienia zostaje zlikwidowana.

Jeśli zdecydujemy się na zakup materaca o statusie wyrobu medycznego, zadbamy nie tylko o poziom naszego komfortu, ale także o nasze samopoczucie. Optymalne wsparcie kręgosłupa pozwoli nam zredukować nieprzyjemne dolegliwości, a wysoki poziom higieny snu pozwoli na szybkie i efektywne rozluźnienie się oraz zrelaksowanie.

wyrób
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Termoelastyczna pianka Vitarest jako rozwiązanie dla problemów ze snem
Dom

Termoelastyczna pianka Vitarest jako rozwiązanie dla problemów ze snem

Jak zadbać o prawidłowe krążenie krwi dzięki materacom SleepMed?
Dom

Jak zadbać o prawidłowe krążenie krwi dzięki materacom SleepMed?

Dlaczego warto pamiętać o regularnym odwracaniu materaca SleepMed?
Dom

Dlaczego warto pamiętać o regularnym odwracaniu materaca SleepMed?

Zdrowy i komfortowy sen, czyli najlepsza pozycja snu na materacu SleepMed
Dom

Zdrowy i komfortowy sen, czyli najlepsza pozycja snu na materacu SleepMed

Materace SleepMed a zapobieganie rozwoju bakterii i roztoczy, czyli wyjątkowe właściwości antyalergiczne
Dom

Materace SleepMed a zapobieganie rozwoju bakterii i roztoczy, czyli wyjątkowe właściwości antyalergiczne

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?