Dom

Zdrowy i komfortowy sen, czyli najlepsza pozycja snu na materacu SleepMed

Wygodny materac nie wystarczy, aby nasz wypoczynek był naprawdę jakościowy i komfortowy. Ważna jest również pozycja, w jakiej śpimy. Od niej zależy przede wszystkim to, czy nasz kręgosłup będzie prawidłowo podparty. Dowiedz się, jaka jest najlepsza pozycja snu na materacu SleepMed!

Najlepsza pozycja snu

Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję snu, w której najczęściej zasypia i która jest dla niego najwygodniejsza. Okazuje się jednak, że nie wszystkie pozycje snu są dobre. Szczególnie niekorzystne jest leżenie na brzuchu. Ułożenie to wywołuje silne napięcie kręgosłupa, które z kolei skutkuje bólem kręgosłupa i dyskomfortu. Pojawia się również napięcie w szyi i ramionach, które jest wywołane nienaturalnym wygięciem szyi w bok. Co więcej, kiedy leżymy na brzuchu, przyciskamy płuca, co przyczynia się do ograniczenia przepływu powietrza i pojawienia się płytkiego oddechu. Ucisku zostają poddane również nasze narządy wewnętrzne. Mogą wystąpić również problemy z układem trawiennym, jak na przykład zgaga. Lepszą, ale wciąż nie najzdrowszą opcją będzie pozycja boczna. Korzystniejsze okazuje się spanie na lewym boku, ponieważ wtedy o wiele lepiej pracuje serce, a do procesy trawienne zostają przyspieszone. Aby nie doświadczyć negatywnych dolegliwości, niezbędne jest odpowiednie ułożenie się. Sprawdzi się tu niezbyt wysoka poduszka, która pozwoli zachować głowę i kręgosłup w jednej linii. Warto pamiętać, aby ugiąć nogi w stawach biodrowych i kolanowych, a ręce wyłożyć przed siebie.

Najlepszym rozwiązaniem będzie spanie na plecach. Wówczas nasz kręgosłup ma zapewnione prawidłowe i bezpieczne podparcie. Znajduje się w naturalnej pozycji, co sprzyja skutecznej regeneracji organizmu. Dzięki temu możemy też uniknąć bólu i pogłębienia się schorzeń kręgosłupa. Zapewnione jest również swobodne krążenie krwi. W takiej pozycji niezwykle łatwo możemy się zrelaksować i odprężyć. Może być to jednak niezbyt dobra opcja dla osób, które chrapią lub zmagają się z problemami z drogami oddechowymi, ponieważ wtedy do organizmu nie dochodzi wystarczająca ilość tlenu.

Optymalne podparcie bez względu na pozycję snu

W materacach SleepMed zastosowano innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możemy liczyć na optymalne podparcie ciała bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy. Mowa tu między innymi o sprężynach typu Multi. Wyróżniają się specjalnym designem, który powoduje, że skutecznie dopasowują się do anatomicznej budowy ciała. Dzięki temu kręgosłup zawsze ma zapewnione optymalne podparcie, nieważne w jaki sposób leżymy. Wynika to z bardzo gęstego ułożenia sprężyn. Są one znacznie drobniejsze niż sprężyny kieszeniowe, przez co można wykorzystać ich większą ilość na powierzchni materaca. Gwarantuje to dwa razy więcej punktów podparcia. Wpływa też na zachowanie wspaniałej elastyczności punktowej. To czynnik, który powoduje, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywiera się na niego nacisk. Oddziałuje też na zachowanie odpowiedniego poziomu sprężystości modelu. Sprężyny są umieszczone niezależnie od siebie w osobnych kieszonkach, dzięki czemu materac pracuje bardzo cicho i komfortowo.

Komponentem, który zapewnia niezwykle komfortowe podłoże snu, jest również pianka termoelastyczna. To innowacyjny produkt, który idealnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn, ponieważ reaguje na wytwarzaną przez nas temperaturę. Gwarantuje to podłoże, które jest indywidualnie dostosowane do każdego użytkownika. Pianka modeluje się zgodnie z naszą sylwetką i zapewnia optymalne podparcie bez względu na to, jaką pozycję przyjmujemy. Zapewnia ponadto przyjemne uczucie otulenia oraz miękkość, dzięki której nasze ciało może się w pełni rozluźnić. Z mięśni znika nagromadzone w nich napięcie, a skuteczna regeneracja organizmu staje się w pełni możliwa. Co więcej, między ciałem a materacem nie ma wolnej przestrzeni, dzięki czemu kręgosłup jest prawidłowo podparty, a reszta kończyn może zostać odciążona. Pianka wykazuje ponadto właściwości ortopedyczne, które zapobiegają powstawaniu i pogłębianiu dysfunkcji kręgosłupa. Niwelują również ból karku i pleców, pozwalając na jakościowy, zdrowy wypoczynek.

SleepMed Comfort Pillow – dla osób śpiących na boku

Aby cieszyć się wysokim komfortem, warto dobrać zgodnie ze swoimi potrzebami nie tylko materac, ale i poduszkę. Okazuje się, że to, jaka poduszka będzie dla nas odpowiednia, zależy od tego, w jakiej pozycji najczęściej zasypiamy. Model SleepMed Comfort Pillow to opcja dla tych, którzy lubią spać na jednym z boków. Wyróżnia się ergonomicznym kształtem, który skutecznie dopasowuje się do naszego ciała. Zapewnia optymalne podparcie dla głowy, a do tego wspiera kręgi szyjne i pomaga zachować ich zdrową, prawidłową pozycję. Dzięki temu znacząco podnosi komfort snu. Zastosowano w niej innowacyjną taśmę 3D, która została wszyta w materiał pokrowca. Dba ona o optymalny przepływ powietrza wewnątrz wkładu, czym przyczynia się do zachowania wysokiego poziomu higieny snu.

SleepMed Premium Pillow – dla osób śpiących na plecach

SleepMed Premium Pillow przypadnie do gustu tym, którzy przepadają za leżeniem na plecach. Poduszka ma uniwersalny kształt, a jej wkład wypełnia pianka wyróżniająca się wysoką gęstością i otwartokomórkową strukturą. Gwarantuje skuteczną wentylację wkładu, a do tego przyczynia się do zmniejszenia napięcia w odcinku szyjnym kręgosłupa. Ci, którzy mimo wszystko decydują się na sen na brzuchu, powinni zainwestować w poduszkę SleepMed Supreme Pillow. Jej ergonomiczny kształt dopasuje się do naszych naturalnych krzywizn. Poduszka została wykonana z carbonu, czyli pianki wykończonej włóknami węglowymi, które mają na celu zlikwidowanie ładunków elektrycznych zgromadzonych na ciele. Powoduje to obniżenie stresu.

To, czy wolimy spać na plecach, czy też na brzuchu, ma istotne znaczenie. Wpływa na jakość naszego wypoczynku i może zadecydować o ewentualnych nieprzyjemnych dolegliwościach. Najlepszym wyborem będzie sen na plecach, ponieważ wtedy kręgosłup jest w zdrowej i bezpiecznej pozycji.

wyrób
Materace SleepMed Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Termoelastyczna pianka Vitarest jako rozwiązanie dla problemów ze snem
Dom

Termoelastyczna pianka Vitarest jako rozwiązanie dla problemów ze snem

Jak zadbać o prawidłowe krążenie krwi dzięki materacom SleepMed?
Dom

Jak zadbać o prawidłowe krążenie krwi dzięki materacom SleepMed?

Dlaczego warto pamiętać o regularnym odwracaniu materaca SleepMed?
Dom

Dlaczego warto pamiętać o regularnym odwracaniu materaca SleepMed?

Materace SleepMed a zapobieganie rozwoju bakterii i roztoczy, czyli wyjątkowe właściwości antyalergiczne
Dom

Materace SleepMed a zapobieganie rozwoju bakterii i roztoczy, czyli wyjątkowe właściwości antyalergiczne

Co charakteryzuje materace SleepMed o statusie wyrobu medycznego?
Dom

Co charakteryzuje materace SleepMed o statusie wyrobu medycznego?

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?