Dom

Stwórz swoje wymarzone miejsce do odpoczynku z Hilding Anders

Ekologiczne trendy cieszą się coraz większą popularnością. Możemy je zauważyć na przykład w modzie, gdzie do produkcji odzieży używa się przetworzonych lub organicznych materiałów, ale też w aranżacji wnętrz, które mogą perfekcyjnie wpisywać się ideę ekologicznego życia.

Ekologiczny styl życia – moda czy konieczność?

Stale rosnące zanieczyszczenie środowiska naturalnego sprawia, że ekologiczny styl życia przestaje być modą, a staje się koniecznością. Tylko zmieniając swoje nawyki i dokonując innych wyborów – choćby zakupowych – możemy powstrzymać ten niebezpieczny trend, który może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Co jednak należy zaznaczyć, ekologiczny styl życia wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami. Wystarczy wprowadzić kilka symbolicznych zmian i świadomie podejmować decyzje, nie rezygnując przy tym z komfortu i wygody, do których siłą rzeczy się przyzwyczailiśmy.

Ekologiczny styl życia – na czym polega?

Coraz więcej osób chce prowadzić ekologiczny styl życia, ale nie wie, od czego tak właściwie zacząć. Jakie zmiany warto więc wprowadzić, by żyć bardziej świadomie, a jednocześnie zmniejszyć ponoszone wydatki? Ekologiczny styl życia to przede wszystkim:

  • niemarnowanie wody – by zmniejszyć zużycie wody, można zamienić ręczne zmywanie na korzystanie ze zmywarki, a długie kąpiele w wannie zastąpić prysznicami;
  • oszczędzanie prądu – chcąc przysłużyć się naturze, możemy wybierać sprzęty gospodarstwa domowego o wysokiej klasie wydajności energetycznej czy zmienić zwykłe żarówki na ich energooszczędne odpowiedniki;
  • segregowanie śmieci – część odpadów może zostać przetworzona i ponownie wykorzystana do produkcji innych przedmiotów;
  • wybieranie ekologicznych produktów spożywczych – sięgając po żywność wyprodukowaną zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, mamy pewność, że powstała ona bez użycia szkodliwych środków;
  • ekologiczne sprzątanie – kupując środki czyszczące i piorące, starajmy się wybierać produkty o możliwie najbardziej naturalnym składzie. Wiele spośród dostępnych w sklepach tego typu preparatów stanowi spore obciążenie dla środowiska.

materace Fit.4.Sleep

Styl ekologiczny – wnętrza inspirowane naturą

Coraz większa popularność stylu ekologicznego we wnętrzach w pewnym stopniu wynika z konieczności wprowadzenia zmian w trosce o środowisko. Warto jednak podkreślić, że jest ona również wyrazem naszej chęci życia blisko natury, w otoczeniu, które wzbudza w nas pozytywne skojarzenia oraz zapewnia poczucie harmonii i spokoju. Bazą stylu ekologicznego we wnętrzach jest wykorzystanie organicznych materiałów – ale takich, które powstały z poszanowaniem natury, w sposób zrównoważony i przyjazny środowisku oraz mogą być poddane recyklingowi.

Wśród najchętniej stosowanych w aranżacjach materiałów należy wymienić przede wszystkim drewno, z którego wykonuje się meble i podłogi. Surowiec ten jest nie tylko organiczny, ale też wprowadza do pomieszczenia atmosferę ciepła i przytulności. We wnętrzach, w których dominuje drewno, czujemy się odprężeniu, a uczucie niepokoju znika. Innym materiałem, który świetnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu ekologicznym, jest juta – z niej wytwarzane są głównie tekstylia dekoracyjne, takie jak dywany czy zasłony.

Do ekologicznej aranżacji śmiało możemy włączyć także wiklinę i rattan, z których produkowane są zarówno meble, jak i ozdoby. Surowce te nadają przestrzeni bardziej przytulny charakter oraz wizualnie je ocieplają, tworząc idealne miejsce do relaksu. Wystrój w duchu eko może również obejmować elementy wyposażenia z drewna bambusowego. Wykazuje ono właściwości izolacyjne i redukujące hałas, co szczególnie docenimy w sypialni.

Na liście materiałów, które można wykorzystać w aranżacji w stylu ekologicznym, znajdują się też bawełna i len. Z tych surowców wykonywane są między innymi materace naturalne Hilding Anders, które spełnią wymagania użytkowników ceniących przyjazne środowisku rozwiązania. Materiały stosowane w produkcji sprawiają, że materace Hilding są miękkie i przyjemne w dotyku, a przy tym odznaczają się właściwościami prozdrowotnymi, antybakteryjnymi i antyalergicznymi.

Co jednak szczególnie istotne, komponenty użyte do stworzenia materacy są biodegradowalne, co oznacza, że nadają się do recyklingu. Tym samym zużyty materac nie musi stać się kolejnym odpadem obciążającym środowisko – z powodzeniem można go wykorzystać do produkcji innych przedmiotów, które pod nową postacią mogą trafić do naszego mieszkania.

W tym miejscu warto także wskazać pozostałe zalety oferty Hilding. W asortymencie dostępne są między innymi materace piankowe, materace sprężynowe czy materace hybrydowe, dzięki czemu wybór odpowiedniego modelu nie powinien przysporzyć nam większych trudności. Z łatwością znajdziemy wariant dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań oraz zapewniający naszemu ciału optymalne podparcie w czasie snu. Wkład dostosowujący się do naszej anatomicznej budowy oraz pianki zapobiegające zapadaniu się to gwarancja komfortowego snu i efektywnej regeneracji sił.

Styl ekologiczny w mieszkaniu – jak go wprowadzić?

Oczywiście styl ekologiczny w mieszkaniu to zdecydowanie więcej niż naturalne materiały. By wykreować wnętrze w takim klimacie warto również:

  • wybierać kolory kojarzące się z naturą – tło aranżacji, czyli ściany i podłogi, powinno być utrzymane w jasnych barwach. Doskonale sprawdzą się tu kolory ziemi, a zwłaszcza jasne odcienie beżu i szarości. Dla urozmaicenia wystroju jedną ze ścian można pokryć odróżniającym się, intensywnym kolorem, na przykład granatowym, ciemnozielonym czy brązowym;
  • odnawiać stare meble – elementy wyposażenia, które wciąż spełniają swą funkcję, można poddać meblowemu recyklingowi. Miłośnicy stylu rustykalnego powinni też częściej zaglądać na pchli targ, czy to tradycyjny, czy internetowy, gdzie można znaleźć prawdziwe meblowe perełki;
  • sięgać po dekoracje podkreślające naturalny charakter wnętrza – znakomitym wyborem będą zwłaszcza bawełniane dywany, płasko tkane chodniki, plecionki i wszelkie inne ręcznie robione ozdoby.

Ekologiczny styl życia nie musi oznaczać rezygnacji z wygody czy estetyki. Wręcz przeciwnie! Wybierając organiczne materiały, powstałe z poszanowaniem natury, w sposób zrównoważony oraz nadające się do recyklingu, możemy stworzyć wyjątkową przestrzeń, sprzyjającą odprężeniu i regeneracji sił, a przy tym przyjazną środowisku.

Jeśli sypialnia z Hilding Anders i ich materacem Curem zaciekawila Cię – zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego gdzie znajdziesz materace Curem w każdym rozmiarze. Sklep internetowy Sennamaterace.pl

Zobacz też

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?

Jaki wpływ na zdrowy sen mają ochraniacze na materac?

Czy małe mieszkanie może być estetyczne i funkcjonalne?
Dom

Czy małe mieszkanie może być estetyczne i funkcjonalne?

Czego potrzebujesz, by zdrowo się wysypiać? Przeczytaj o kilku dodatkach
Dom

Czego potrzebujesz, by zdrowo się wysypiać? Przeczytaj o kilku dodatkach

Odpowiednio skomponowane łóżko tylko z produktami od SleepMed
Dom

Odpowiednio skomponowane łóżko tylko z produktami od SleepMed

Komfort, jakość, wytrzymałość – czyli akcesoria do sypialni marki Fit.4.Sleep
Dom

Komfort, jakość, wytrzymałość – czyli akcesoria do sypialni marki Fit.4.Sleep

Jak ożywić sypialnię świecami?
Dom

Jak ożywić sypialnię świecami?