Dom

Wybierz idealne prześcieradło dla siebie!

Wybór odpowiedniego łóżka, materaca, stylu aranżacyjnego w sypialni, kołdry, poduszki czy pościeli nie zawsze jest łatwy. Tak samo jest z prześcieradłami, które różnią się od siebie pod względem uszycia, przeznaczenia, koloru czy wzoru i tkaniny, z jakiej są wykonane. Wybranie odpowiedniego prześcieradła jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie ta tkanina pełni funkcję izolatora, który chroni ciało przed bezpośrednim zetknięciem się z materacem. Które prześcieradło będzie najlepsze dla Ciebie?

Wybierz to najlepsze!

Obecny rynek oferuje trzy znacznie się od siebie różniące prześcieradła. Nie każde z nich nada się do każdego łóżka, dlatego warto zapoznać się z ich najważniejszymi cechami i wybrać właśnie na tej podstawie! Poznaj je:

  • prześcieradła płaskie –są to duże kawałki tkaniny, które zazwyczaj kształtem przypominają prostokąt lub kwadrat, obszyty z każdej strony. Często można je kupić  w kolorze białym, ale dostępne są również w wielu innych kolorach. Jest to klasyka naszych rodziców i dalszych pokoleń, obecnie swoje lata świetności ma już za sobą.
  • prześcieradła z gumką –od klasycznych prześcieradeł wyróżniają się wszytą gumką przy każdym boku materiału. Dzięki temu rozwiązaniu materiał nie zsuwa się  materaca ani wersalki, zapewniając duży komfort podczas spania. Jest to obecnie najpopularniejsza i najpowszechniejsza wersja prześcieradła, dostępna w wielu kolorach, a nawet wzorach. To sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Wybierz odpowiedni materiał!

Prześcieradła najczęściej robione są z bawełny, która jest dość powszechnym materiałem. Produkty robione właśnie z tej tkaniny są miękkie, delikatne dla skóry i antyalergiczne, więc alergicy mogą bezpiecznie ich używać. Prześcieradła bawełniane mają doskonałą przepuszczalność powietrza i tym samym zapewniają bardzo dobrą higienę snu. Można ich używać przez cały rok i nie martwić się tym, że ciało się spoci. Dostępne są w różnych kolorach, więc każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli jednak marzy Ci się prześcieradło z jakimś wzorem, to takie również znajdziesz! W zimowe noce, kiedy temperatury są dość niskie, świetną propozycją będzie prześcieradło flanelowe. Jest to bardzo miękki i delikatny materiał, który dodatkowo grzeje i sprawia, że człowiekowi jest ciepło i przyjemnie. Ostatnią propozycją są prześcieradła wykonane z satyny, które idealnie sprawdzą się latem. Są one bardzo miękkie, lekkie, delikatne i gładkie, doskonałe dla wrażliwej skóry.

Materac doskonały!

Oprócz świetnie dobranych innych elementów sypialni czy samego łóżka musisz również pamiętać o dobrej jakości materacu, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb i wymagań. Idealny materac będzie się charakteryzował dużą wygodą. Twój organizm również na nim skorzysta, ponieważ będzie wypoczęte i gotowe na nowy dzień pełen wyzwań!

Zobacz też

Odpowiednio skomponowane łóżko tylko z produktami od SleepMed
Dom

Odpowiednio skomponowane łóżko tylko z produktami od SleepMed

Komfort, jakość, wytrzymałość – czyli akcesoria do sypialni marki Fit.4.Sleep
Dom

Komfort, jakość, wytrzymałość – czyli akcesoria do sypialni marki Fit.4.Sleep

Jak wykorzystać naturalne materiały do stworzenia idealnego wnętrza?
Dom

Jak wykorzystać naturalne materiały do stworzenia idealnego wnętrza?

Jak ożywić sypialnię świecami?
Dom

Jak ożywić sypialnię świecami?

Jaki rozmiar łóżka będzie dla Ciebie idealny?
Dom

Jaki rozmiar łóżka będzie dla Ciebie idealny?

Jakie kolory powinny dominować w sypialni?
Dom

Jakie kolory powinny dominować w sypialni?