Dom

Jakie są rodzaje łóżek dla dziecka?

Wybór odpowiedniego łóżka nie jest łatwy, a staje się jeszcze trudniejszy, jeśli wybieramy łóżko dla naszego dziecka. Warto wiedzieć, jakie są rodzaje łóżek i jakie są ich cechy oraz które z nich będzie odpowiednie dla Twojej pociechy. Sprawdź koniecznie, które łóżeczko wybrać!

Po co wymieniać łóżko dziecku?

Twoje dziecko cały czas się rozwija – fizycznie i psychicznie, więc naturalne jest to, że jego potrzeby i preferencje się zmieniają. Warto co kilka lat zmienić wygląd pokoju pociechy i dostosować ją do jego gustu. Pamiętaj również, że dziecko bardzo szybko rośnie i może po prostu wyrosnąć z łóżeczka, które mu kupiłeś nawet kilka miesięcy temu. Należy dostosować wielkość łóżka do jego użytkownika. Zmienić się również może przestrzeń, która otacza malucha. Możecie się przeprowadzić i dziecko może mieć nowy pokój lub możesz zrobić remont w jego starej sypialni. Wtedy również należ pomyśleć o zakupie nowego łóżeczka, które będzie dostosowane do stylu, jaki panuje w sypialni i jej przestrzeni. Upodobania dziecka zmieniają się prawie tak szybko, jak rozmiar jest ubranek czy butów. W jednym miesiącu może mieć kilka ulubionych bajek i każdą z nich jest specjalnie uhonorować w swoim pokoju, np. poprzez naklejenie naklejek na ściany czy meble. Warto więc pomyśleć również o tym przy wyborze nowego łóżka. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem i powiedz mu, że możecie razem zmienić wygląd jego łóżka, ale musi się dobrze zastanowić, jak ma ono wyglądać, ponieważ będzie takie samo przez najbliższy czas!

Jakie są rodzaje łóżeczek dla dziecka?

Łóżeczko dla dziecka należy dostosować również do jego wieku i sprawności fizycznej. Jakie łóżka dla dzieci można wyróżnić?

  • łóżko dziecięce na antresoli –jest to propozycja dla starszych dzieci, które bez problemu wdrapią się na górę za pomocą drabinki przymocowanej do łóżka. Ten rodzaj łóżka będzie idealne dla malucha powyżej 6 lat. Jest to świetne rozwiązanie dla małych pokoi, gdzie nie ma za wiele miejsca na meble, ponieważ pod tym rodzajem łóżka może zorganizować inną przestrzeń, np. biurko czy strefę czytania.
  • łóżko dziecięce piętrowe – ta opcja sprawdzi się doskonale w domach, w których mieszka więcej niż jedno dziecko. Dzięki niemu będziesz mieć więcej przestrzeni w samym pomieszczeniu. Koniecznym jest, aby dziecko śpiące na górnym łóżku miało co najmniej sześć lat!
  • łóżko dziecięce dekoracyjne –łóżka dekoracyjne są modne już od jakiegoś czasu. Świetnie dopełniają całą aranżację w sypialni! Możesz wybrać łóżko w kształcie auta lub takie, które dzięki swojej konstrukcji przypomina zamek! Wybór zależy od Ciebie i oczywiście od Twojej pociechy!

Wybierz idealny materac!

Materac jest bardzo ważnym elementem Twojej sypialni, ponieważ to na nim będziesz spędzać czas podczas snu i odpoczynku. Koniecznie wybierz produkt, który będzie dostosowany do Twoich preferencji i potrzeb! Pamiętaj, że na rynku jest wiele różnych rodzajów materacy i nie każdy będzie dla Ciebie odpowiedni! Koniecznie skonsultuj się ze sprzedawcą w wybranym sklepie, który pomoże Ci wybrać idealny materac!

Zobacz też

Odpowiednio skomponowane łóżko tylko z produktami od SleepMed
Dom

Odpowiednio skomponowane łóżko tylko z produktami od SleepMed

Jaki rozmiar łóżka będzie dla Ciebie idealny?
Dom

Jaki rozmiar łóżka będzie dla Ciebie idealny?

Jakie kolory powinny dominować w sypialni?
Dom

Jakie kolory powinny dominować w sypialni?