Dom

Jaką pościel wybrać dla dziecka?

Pościel jest ważnym elementem snu każdego człowieka. W zimniejsze miesiące zapewnia nam ciepło i komfort. Obecnie jest bardzo duży wybór różnych pościeli, które różnią się od siebie materiałem, z jakiego są wykonane oraz wyglądem. Warto wybrać poszewki, które będą pasować do aranżacji, jaka panuje w sypialni naszego dziecka. Pamiętaj, że nie każdy materiał będzie odpowiedni dla Twojej pociechy!

Jaki rozmiar pościeli powinieneś wybrać dla swojego dziecka?

Dzieci w zależności od swojego wieku mają różny wzrost. Nie jest oczywiście regułą, że wszystkie dzieci w danym wieku będą mierzyć tyle samo. Może to być jednak punkt zaczepienia, podczas wybierania odpowiedniego rozmiaru pościeli. Jakie wymiary pościeli, są najpopularniejsze?

  • pościel 100×135 centymetrów –ten rodzaj pościeli będzie idealny dla dziecka, które nie ukończyło piątego roku życia.
  • pościel 140×200 centymetrów –jest to idealna propozycja dla starszych dzieci, które rozpoczęły już naukę w szkole podstawowej, ale przed sobą mają dziesiąte urodziny.
  • pościel 160×200 centymetrów –jest to doskonała propozycja dla dziecka starszego, które ukończyło dziesiąty rok życia.

Jaki materiał pościeli wybrać?

Pościel dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna dla jego zdrowia. Wiele naturalnych materiałów może uczulić malucha i sprawić, że będzie miał problemy zdrowotne. W takim przypadku świetnie sprawdzi się pościel syntetyczna, która jeśli będzie dobrej jakości, to nie powinna podrażnić skóry. Nie skreślaj jednak pościeli wykonanych z naturalnych materiałów, ponieważ one również mogą służyć Twojemu dziecku! Bezpieczną opcją jest pościel bawełniana, która nadaje się do użytkowania przez cały rok. Ma ona świetną przepuszczalność powietrza, więc nie będzie gromadzić niechcianej wilgoci. Drugą świetną propozycją jest pościel wykonana z kory. Ma ona falowaną strukturę, która nie każdemu może pasować. Jest bardzo wytrzymała i trwała, a dodatkowym plusem jest to, że się nie gniecie, więc zawsze będzie wyglądać estetycznie. Ostatnią naszą propozycją jest pościel satynowa, która idealnie sprawdzi się latem, kiedy temperatury za oknem są bardzo wysokie. Pościel satynowa jest bardzo lekka, miękka i delikatna w dotyku. Idealnie nada się dla dzieci, które mają wrażliwą skórę.

Wybierz dobrej jakości materac!

Oprócz wyboru pościeli, musisz również podjąć decyzję przy zakupie materaca. Idealnym wyborem dla dziecka są materace piankowe, które świetnie podtrzymują całe ciało i sprawiają, że sylwetka dziecka jest w odpowiedniej pozycji przez całą noc. Materace sprężynowe sprawdzą się u starszych dzieci, które już rozpoczęły naukę w szkole podstawowej!

Zobacz też

Najwygodniejsze pościele i poduszki do spania – jakie to?
Dom

Najwygodniejsze pościele i poduszki do spania – jakie to?