Dom

Jaki rozmiar łóżka będzie dla Ciebie idealny?

Rozmiar łóżka to nic innego, jak rozmiar materaca, na którym spędzasz około ⅓ doby. Wybór tego produktu nie jest łatwy i zależy od wielu elementów. Musisz się zastanowić, jaki materac jest ci potrzebny i jaki będzie pasować do Twojej sypialni. Możesz również wybierać materac dla swojego dziecka, co jest jeszcze trudniejszym procesem, niż wybieranie go dla siebie. Jaki rozmiar materaca będzie dla Ciebie idealny?

Rozmiary materacy

Materace mają wiele różnych rozmiarów. Niektóre z nich są dedykowane jednej osobie, inne parom, a jeszcze inne tylko dzieciom. Te różnice w wymiarach są bardzo ważne, ponieważ to od nich zależy, czy produkt będzie dla nas odpowiedni. Jakie rozmiary materaców można wyróżnić?

  • materac o wymiarach 60×120 centymetrów– jest to świetny materac dla noworodka, czyli dla dziecka, które nie ukończyło dwunastego miesiąca swojego życia.
  • materace o wymiarach 70×140 lub 80×160 centymetrów– te dwa wymiary materaców świetnie sprawdzą się u dzieci do dziesiątego roku życia. Są to również propozycje dla noworodków, których sypialnie są większe, a rodzice chcą kupić jeden produkt, który będzie służyć ich dziecku przez dłuższy okres życia.
  • materace o wymiarach 80×200, 90×200, 100×200, 120×200 centymetrów– są to materace o wymiarach, które idealnie sprawdzą się w pokojach nastolatków. Są to też świetne propozycje dla pojedynczych osób, które nie potrzebują zbyt wiele przestrzeni podczas spania.
  • materace o wymiarach 140×200, 160×200, 180×200 i 200×200 centymetrów– te wymiary materaców będą doskonałe dla par. Świetnie sprawdzą się również u  pojedynczych osób, które uwielbiają mieć dużo przestrzeni w łóżku z powodu często zmieniania pozycji.

Jak wybrać dobrej wielkości łóżko?

Jak możesz zauważyć wyżej materace, mają naprawdę wiele rozmiarów i jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli planujesz kupić materac dla swojego małego dziecka, to wybierz najmniejszy rozmiar, chyba że masz możliwość wybrać większy produkt, który będzie służyć przez kilka kolejnych lat. Pamiętaj, że musisz mieć na niego miejsce w sypialni malucha. Dzieci starsze i nastolatkowie potrzebują większych materaców, które pozwolą im na wygodny sen i maksymalne odprężenie. Dla dorosłych osób, które śpią same, proponujemy węższe rozmiary, ale jeśli lubisz mieć dużo miejsca w łóżku, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wybrał materac o większych wymiarach. Śpisz ze swoim partnerem/partnerką? Wybierz większy rozmiar, który sprawi, że oboje będziecie czuć się swobodnie w łóżku. Duży materac zapewni Wam komfort podczas snu i sprawi, że nie będziecie musieli walczyć o swoją przestrzeń! Wybór materaca jest bardzo ważny, dlatego należy wcześniej zapoznać się z ich wymiarami i charakterystycznymi cechami. Materac w sypialni jest najważniejszym elementem tego pomieszczenia, więc warto zadbać również o jego jakość.

Zobacz też

Odpowiednio skomponowane łóżko tylko z produktami od SleepMed
Dom

Odpowiednio skomponowane łóżko tylko z produktami od SleepMed

Komfort, jakość, wytrzymałość – czyli akcesoria do sypialni marki Fit.4.Sleep
Dom

Komfort, jakość, wytrzymałość – czyli akcesoria do sypialni marki Fit.4.Sleep

Jak wykorzystać naturalne materiały do stworzenia idealnego wnętrza?
Dom

Jak wykorzystać naturalne materiały do stworzenia idealnego wnętrza?

Jak ożywić sypialnię świecami?
Dom

Jak ożywić sypialnię świecami?

Jakie kolory powinny dominować w sypialni?
Dom

Jakie kolory powinny dominować w sypialni?

Jakie są rodzaje łóżek dla dziecka?
Dom

Jakie są rodzaje łóżek dla dziecka?