Trend Y2k – moda lat 2000. powraca do łask

Jak to w modzie bywa – to co niegdyś popularne, za kilkanaście lat odradza się niczym feniks z popiołów, podbijając internet oraz wybiegi. Świat mody przyjmuje takie na nowo odkryte trendy z otwartymi ramionami, wynosząc je na piedestał. Takim trendem jest Y2K.

Czym jest Y2K?

Y2K to styl w modzie, który postuluje powrót do trendów modowych królujących w latach 2000., obecnych szczególnie w popkulturze. Wszyscy przecież pamiętamy teledyski Britney Spears czy Paris Hilton. Skrót Y2K pochodzi z angielskiej frazy Year 2 Kilo, która oznacza obawy przed wkroczeniem w nowe stulecie. Większość ocenia styl Y2K jako zbyt śmiały i przepełniony kiczem. Z takimi stwierdzeniami nie zgadza się jednak rzesza nastolatków z generacji Z – czerpią wielką radość z mody lat 2000., prezentując swoje wyszukane stylizacje na TikToku oraz Instagramie. Nie ma się co dziwić – w końcu dla nich ten trend jest czymś zupełnie nowym i nieznanym.

Charakterystyczne elementy stylu Y2K

Moda lat 2000. była niezwykle charakterystyczna, momentami nawet określana jako kontrowersyjna ze względu na odważne stylizacje, zawierające elementy takie jak:

● Jeansy biodrówki – jedni je kochają, inni – nienawidzą. Uchodzą za szczególnie kontrowersyjne za sprawą wystającej spod nich bielizny.
● Crop topy – niezmiernie popularne w latach 2000. Przepełnione cekinami lub kryształkami topy odsłaniające pępek błyszczały (i to dosłownie) na salonach. Dziś pojawiają się w nieco stonowanych krojach.
● Welurowe dresy – kolejny element garderoby, który niegdyś kochali wszyscy. W dzisiejszym wydaniu zestawiany jest z luźnymi topami.
● Błyszczący kolorowy makijaż – kolorowe cienie na powiekach, usta pomalowane błyszczykiem, nadającym lekki połysk.
● Torebki typu baguette – to kolejny znak rozpoznawczy mody lat 2000. Takie torebki były uwielbiane przez wiele ówczesnych gwiazd. Dziś, po 22 latach powraca zainteresowanie tymi modelami.

Y2K – dawka inspiracji

Dla tych, którzy dopiero zaznajamiają się z tym stylem mamy garść pomysłów, z których możecie korzystać, aby się zainspirować i stworzyć własną niepowtarzalną stylizację w duchu Y2K. Wielu inspiracji dostarczą m.in. klasyki popkultury:

● Teledyski takich gwiazd, jak Britney Spears, Nelly Furtado czy Christina Aguilera
● Najpopularniejsze komedie lat 2000., np.: „Seks w wielkim mieście”, „Legalna blondynka” czy serial „Przyjaciele”.
● Media społecznościowe, takie jak: TikTok, Instagram, Pinterest. Te platformy przepełnione są ciekawymi zdjęciami, oznaczonymi hashtagiem #Y2K. Słowem: jest z czego wybierać.

Miłośnicy mody lat 2000. z pewnością cieszą się z wielkiego boomu na ten styl. Mimo, że przez wiele osób uważany jest za wybuch kiczu i tandety, nie można mu odmówić wciąż rosnącej popularności.

Tagi: lata 2000, moda, y2k

Zobacz też

Stwórz swoje wymarzone miejsce do odpoczynku z Hilding Anders
Dom

Stwórz swoje wymarzone miejsce do odpoczynku z Hilding Anders

Dark academia – styl, który przeniesie Cię do biblioteki

Dark academia – styl, który przeniesie Cię do biblioteki

Zrównoważona moda – dlaczego powinieneś się nią zainteresować?

Zrównoważona moda – dlaczego powinieneś się nią zainteresować?