Kidcore – trend, dzięki któremu znów staniesz się dzieckiem

Będąc dziećmi, każdy z nas marzył o tym, by być już dorosłym. Kiedy rzeczywiście dorastamy, nasze myślenie jest zgoła inne: chcemy z powrotem stać się dziećmi. Moda stwarza wiele możliwości, by stać się tym, kim marzymy. W związku z tym powstał trend kidcore.

Na czym polega kidcore?

Kidcore to trend w modzie, który jest istnym przeciwieństwem minimalizmu i klasycznej elegancji. Myśl przewodnia, przyświecająca temu stylowi brzmi: im więcej, tym lepiej. Podstawę stylizacji w stylu kidcore stanowią koszulki z motywami bohaterów oraz bohaterek z popularnych kreskówek i bajek, jaskrawe kolory, mnogość dodatków w postaci naszyjników, bransoletek czy kolczyków wykonanych z akrylowych koralików w różnych kolorach. Trend kidcore powstał jako odpowiedź świata mody na wszechobecną depresyjną wizję przyszłego świata. Dzięki kidcore wracamy do beztroskich chwil dzieciństwa, kiedy niczym się nie martwiliśmy, a codzienne życie było zabawą.

Kidcore – jak tworzyć stylizacje?

Jeśli Ty też chcesz poczuć w sobie dziecko i cofnąć się do niezapomnianych wspomnień poprzez niezwykłe zestawienie ubrań i dodatków w stylu kidcore, kieruj się następującymi zasadami:

● Akcesoria – dodatki to podstawa, szczególnie te kolorowe. Zaopatrz się w biżuterię wykonaną z różnokolorowych koralików. Jeśli lubisz przedmioty typu hand-made możesz samemu stworzyć np. własną bransoletkę. Wystarczą plastikowe koraliki, żyłka i odrobina wyobraźni.
● Kolorowa fuzja – nie bój się łączyć nawet najbardziej kontrastowych kolorów – szeroka paleta barw, zarówno pastelowych jak i tych jaskrawych, jest tym, na co kidcore zwraca szczególną uwagę. Eksperymentuj!
● Komfort – nie zapominaj o tym, że w ubraniach ma być przede wszystkim wygodnie. Tak jak lata temu, kiedy jako dzieci wkładaliśmy na siebie to, co pozwoli nam na nieskrępowane ruchy podczas zabawy.

Kidcore – gdzie znaleźć inspiracje?

Spodobał Ci się trend kidcore, ale nie wiesz, jak się do niego zabrać? Oto kilka porad, które pozwolą Ci zaczerpnąć pomysły na przyszłe stylizacje:

● Media społecznościowe – wpisz hashtag #kidcore na Instagramie i Pintereście. Obecnie kidcore nosi wiele gwiazd, takich jak Dua Lipa czy Bella Hadid. W jego stronę zwracają się także projektanci, np. Balenciaga.
● Zajrzyj do rodzinnego albumu – kidcore czerpie garściami z lat 90., dlatego świetnym pomysłem będzie obejrzenie zdjęć w poszukiwaniu idealnego looku.
● Przyjrzyj strych – być może gdzieś w Twoim domu rodzinnym zalegają pamiątki z dzieciństwa, zabawki lub różne dodatki, które nosiłaś jako dziecko. Zrób rekonesans, a może znajdziesz jakieś perełki.

Jeśli chcesz choć na chwilę uciec od bolączek dorosłego życia, postaw na styl kidcore i ciesz się dziecięcą radością każdego dnia. W końcu nawet gdy dorastamy, w każdym z nas zostaje coś z dziecka.

Zobacz też

Stwórz swoje wymarzone miejsce do odpoczynku z Hilding Anders
Dom

Stwórz swoje wymarzone miejsce do odpoczynku z Hilding Anders