Dom

Wnętrze rodem z angielskiej wsi – jak urządzić dom w stylu cottagecore?

Cottagecore to nie tylko styl życia i ubierania się. Trend ten obejmuje również aranżację estetycznych przestrzeni, które cieszą oko, a także wyrażają zamiłowanie do natury i wiejskiego życia. W ten sposób możemy zbliżyć się do naszych korzeni i choć na chwilę zapomnieć o zgiełku, w którym żyjemy.

Czym charakteryzuje się wnętrze w stylu cottagecore?

Angielska wieś i rustykalny styl to główne filary cottagecorowego wnętrza. To właśnie z nich dekoratorzy czerpią swoje inspiracje. W aranżacjach utrzymanych w tym stylu dominują przede wszystkim stonowane kolory, takie jak: biele, beże, błękity, czerwienie oraz ich odcienie. Stosuje się także wyraźniejsze wzory, np.: kratki, kwiaty, motywy roślinne, które najczęściej ozdabiają zasłony, poduszki oraz obrusy. Podstawą designu cottagecorowej przestrzeni jest dbałość o szczegóły. Należy także zwrócić szczególną uwagę na to, by pomieszczenia były przytulne i zachęcały do spędzania w nich czasu.

Jak urządzić wnętrze w stylu cottagecore?

Jeśli chcesz poczuć klimat wiejskiej sielanki, nie musisz zaraz planować sprzedaży Twojego mieszkania i przeprowadzać się na wieś. Możesz równie dobrze stworzyć wyjątkową przestrzeń w estetyce cottagecore, mieszkając w sercu miasta. Zapomnij także o konieczności przeprowadzania gruntownego remontu. Wszystko, czego potrzebujesz to odpowiednie meble oraz dekoracje, wpisujące się w ten wiejski trend. Wystarczy, że odpowiednio je zestawisz, a efekt wnętrza cottagecore masz gwarantowany. Styl nawiązujący do wiejskich przestrzeni zapewnią Ci drewniane meble stylizowane na dużo starsze lub takie, które są prawdziwymi antykami. Poza stołem w jadalni czy komodą, musisz zaopatrzyć się także w kanapę z kwiatowym wzorem oraz przede wszystkim rośliny – nie zapominaj o zieleni, która sprawi, że poczujesz jedność z naturą, na którą przecież tak silnie kładzie nacisk cottagecore. Wiejski klimat w Twoim wnętrzu dopełnią wszelkie drobiazgi, takie jak poduszki, dywaniki czy ceramiczne wazony (najlepiej te rękodzielnicze) wypełnione ciętymi kwiatami.

Aranżacja wnętrza w stylu cottagecore – najczęstsze problemy

Mnogość wzorów, które są nieodzownym elementem każdego wnętrza w stylu cottagecore może spowodować nieład i w konsekwencji zachwiać starannie przemyślaną estetyką. Aby nie do tego nie doprowadzić, starannie przemyśl, jakie wzory chcesz zastosować i jak połączyć je z innymi kolorami. Jeśli Twoja kanapa posiada florystyczny motyw, dobrym pomysłem będzie zrezygnowanie z poduszek ozdobionych podobnym wzorem. Na taką sofę najlepiej będzie położyć poduszki w jednolitym kolorze o odpowiadającym kanapie odcieniu. Nie przesadzaj z ilością florystycznych motywów – wprowadź je do pomieszczenia rozważnie i stonowanie. Wybierając różne tekstylia do wnętrza, postaraj się, aby wszystkie wykonane były z tego samego materiału i posiadały ten sam wzór – taka jednolitość i porządek pozwoli Ci zachować harmonię.

Jeśli uważasz, że Twoje wnętrze potrzebuje zmian, postaw na niebanalny styl cottagecore! Tak zaaranżowana przestrzeń będzie stanowić idealne miejsce do spędzania czasu z bliskimi oraz wypoczywania a wielość naturalnych motywów sprawi, że choć trochę zbliżysz się do natury.

Zobacz też

Czego potrzebujesz, by zdrowo się wysypiać? Przeczytaj o kilku dodatkach
Dom

Czego potrzebujesz, by zdrowo się wysypiać? Przeczytaj o kilku dodatkach

Cottagecore, czyli powrót do sielskości w modzie

Cottagecore, czyli powrót do sielskości w modzie