Cottagecore, czyli powrót do sielskości w modzie

W dzisiejszej modzie można spotkać wiele różnorodnych trendów, które za sprawą mediów społecznościowych, takich jak TikTok lub Instagram wypływają na powierzchnię jako te najciekawsze. Do takich trendów z pewnością zalicza się cottagecore.

Czym jest trend cottagecore?

Cottagecore można zdefiniować nie tylko jako styl ubierania się, ale także życia. Angielski termin cottagecore to zbitek dwóch słów: cottage (domek wiejski) oraz core (rdzeń). Tak więc jest to trend, który garściami czerpie inspiracje z sielskiego życia na wsi. Jego miłośnicy powracają na przedmieścia w poszukiwaniu odpoczynku i ulgi od zabieganego życia w mieście. Chcą cieszyć się sielanką i obcowaniem z naturą z dala od gwarnego centrum. W modzie ten styl oznacza przede wszystkim przewiewne sukienki w kwieciste wzory, słomkowe kapelusze oraz różnokolorowe kardigany. Niektórym taki styl może przywodzić na myśl babciną modę, ale to błędne skojarzenie. Cottagecorowe stylizacje mają przede wszystkim być swobodne i podkreślać kobiecość.

Cottagecore – gdzie szukać inspiracji?

Jeśli jesteś zainteresowana trendem cottagecore, ale nie wiesz od czego zacząć, media społecznościowe, takie jak Instagram oraz Pinterest to idealne źródło pomysłów. Obie te platformy to istne kopalnie inspiracji dla cottagecorowych looków – zdjęcia reprezentujące ten trend to nie tylko stylizacje. Influencerki, promujące cottagecore wykonują małe dzieła sztuki – starannie dobrane ubrania idealnie komponują się z sensualnym, romantycznym obrazem wiejskiej natury. A to wszystko okraszone jest obrazem kobiet, pielęgnujących przydomowe ogródki, dbających o zwierzęta hodowlane lub piknikujących na łonie natury. W takich fotografiach można zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Jak skomponować swoją własną szafę w stylu cottagecore?

Chcesz zmienić swój styl na cottagecore i zastanawiasz się, jak tego dokonać? Z pomocą przychodzi lista, stworzona specjalnie po to, aby wprowadzić Cię w ten trend i sprawić, abyś mogła znaleźć odpowiednie ubrania, wpisujące się w obraz wiejskiej idylli:

● Sukienki – to właśnie one królują w trendzie cottagecore, szczególnie maxi. Wybieraj te, które posiadają falbanki, koronkowe wstawki, bufiaste rękawy oraz kwiatowe printy.
● Kardigany – lekkie sweterki typu cropped, zapinane na guziki to kolejny must-have. Mogą być kolorowe, posiadać roślinne motywy. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z grubością materiału.
● Koszykowe torebki – chcąc piknikować na łonie natury, musisz przecież zabrać przygotowane jedzenie. Do tego idealnie sprawdzi się torebka w formie kosza.
● Słomiane kapelusze – w upalne lato potrzebujemy nakrycia głowy. Słomiany kapelusz zapewni Ci ochronę przed słońcem, a jednocześnie będzie idealnym dodatkiem.

Jeśli marzysz o urlopie na wsi, styl cottagecore będzie dla Ciebie idealny! Uwydatni skrywany w Tobie dziewczęcy urok, a także sensualną kobiecość. Dzięki cottagecore na nowo odkryjesz jedność z naturą oraz urok wiejskiej sielanki.

Zobacz też

Wnętrze rodem z angielskiej wsi – jak urządzić dom w stylu cottagecore?
Dom

Wnętrze rodem z angielskiej wsi – jak urządzić dom w stylu cottagecore?