Minimalizm w pielęgnacji, czyli wszystko o skip care

Biorąc przykład z Koreanek, które przecież słyną z zadbanej cery, chcemy bardziej świadomie dbać o skórę. Dlatego podpatrujemy od nich różne triki pielęgnacyjne i makijażowe. Dzisiaj rezygnujemy z niegdyś uwielbianych wieloetapowych trendów kosmetycznych. Na salony wchodzi zupełna odwrotność – skip care.

Na czym polega pielęgnacja skip care?

Jak sama nazwa wskazuje, w pielęgnacji skip care chodzi o to, by zredukować używanie kosmetyków do minimum, zachowując jednocześnie te same efekty co przy pielęgnacji wieloetapowej. Zgodnie z ideą skip care, skupiamy się na składzie danego produktu, aby być świadomym konsumentem i zdawać sobie sprawę z tego, co tak właściwie nakładamy na skórę. W myśl skip care, oczywistym jest, by wybierać kosmetyki z możliwie jak najkrótszym składem. Ponadto, decydując się na dany kosmetyk, uważnie zapoznajemy się z zawartymi w nim składnikami, które powinny być odpowiednio dobrane do cery i kondycji skóry. Trend ten jest idealną propozycją dla osób, które chcą zaoszczędzić czas spędzany na pielęgnowaniu skóry.

Zalety skip care

Stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami, w związku z tym coraz chętniej i częściej sięgamy po rozwiązania, które uznajemy za przystosowane do właściwego funkcjonowania. Pomijając niektóre kosmetyki, nie tylko dajemy wytchnienie naszej skórze od ciężkich substancji, które są zawarte w wielu kosmetykach, ale także oszczędzamy mnóstwo czasu. Stosowanie jednego serum, kremu i maski zamiast kilkunastu różnych kosmetyków znacząco skraca czas spędzony w łazience, dzięki czemu możemy skupić się na innych czynnościach. Kolejną korzyścią płynącą ze wdrożenia pielęgnacji skip care jest dbanie o środowisko – używając mniej kosmetyków, produkujemy mniej odpadów.

Na co zwrócić uwagę podczas pielęgnacji skip care?

Przede wszystkim kieruj się zasadą: im mniej, tym lepiej. Pamiętaj również, że podstawą każdej dobrej pielęgnacji jest dobieranie produktów oraz działań do aktualnych potrzeb Twojej skóry. Skuteczna pielęgnacja zaczyna się od dogłębnego oczyszczenia skóry z potu, sebum oraz innych zanieczyszczeń. Następnym krokiem jest analiza kondycji Twojej skóry. Jeśli nie potrzebuje ona peelingu, po prostu z niego zrezygnuj. Aspektem wartym uwagi jest też jakość kosmetyków, w które się zaopatrzysz – nie kupuj wielu produktów tylko dlatego, że są w niższej cenie (chyba, że mają odpowiedni skład). Twoja skóra będzie Ci wdzięczna za wysoką jakość produktu, który na nią nakładasz. Dobrym pomysłem będzie także zwrócenie uwagi na kosmetyki typu 2w1 lub 3w1 – pozwoli to zaoszczędzić miejsce na półce.

Przysłowie „im więcej, tym lepiej” nie zawsze się sprawdza. W przypadku pielęgnacji twarzy jest jednak odwrotnie. Aby odżywić skórę, nie potrzebujesz stosu kosmetyków. Rozważna analiza składów oraz testowanie co pasuje Twojej cerze, pozwoli Ci wybrać produkt idealny dla Twoich potrzeb.

Zobacz też

Włosing – spa dla Twoich włosów

Włosing – spa dla Twoich włosów