Brakuje Ci motywacji? Bullet journal pomoże to zmienić

Pandemia koronawirusa spowodowała, że niektórzy zgubili poczucie czasu, inni stracili motywację do działania. Dużym problemem stało się też zjawisko prokrastynacji, którego skutkiem była blokada przed realizowaniem obowiązków, marzeń i planów. Aby nie zatracić się w tym szaleństwie, z pomocą przychodzi bullet journal, który ułatwi poukładać wszystkie Twoje obowiązki, myśli oraz spostrzeżenia.

Czym jest bullet journal i co zawiera?

Bullet journal to spersonalizowany dziennik, w którym możesz rozpisać Twoje plany na wakacje, skonstruować mapę myśli lub sporządzić własną to-do list. Taki notes pozwoli Ci także na śledzenie postępów w nauce lub pracy. Dzięki prowadzonemu w nim kalendarzowi, wyraźniej zobaczysz ilość zaplanowanych spotkań i w konsekwencji o żadnym z nich nie zapomnisz. Największą zaletą takiego notatnika jest zupełna dowolność – jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. W takim notesie możesz też dać upust swoim artystycznym wizjom – nie ma tu żadnych sztywnych schematów, za którymi musisz podążać. To Ty dowolnie konstruujesz swój journal oraz decydujesz, jak będzie wyglądał i co zawierał.

Komu przyda się bullet journal?

Jeśli jesteś osobą lubiącą planować, odhaczać punkty z listy, konstruować wszelkiego typu harmonogramy lub jeśli po prostu uwielbiasz mieć rękę na pulsie, bullet journal będzie dla Ciebie idealny! Taki dziennik sprawdzi się świetnie jako kompendium Twoich planów. Zainwestuj w niego, jeżeli wokół Ciebie jest mnóstwo karteczek-przypominajek. Skupienie zamiarów w jednym notesie pozwoli Ci na większą kontrolę nad tym, co masz zrobić. Mała samotna karteczka w końcu się kiedyś zgubi, a Ty zapomnisz, że w ogóle ją napisałeś. Jeżeli lubisz organizację, często korzystasz z kalendarza i czerpiesz ogromną satysfakcję z realizowania widocznych na liście zadań, rozpocznij swoją przygodę z bullet journalingiem.

Jak zacząć prowadzić dziennik?

Chcesz zacząć prowadzić bullet journal, ale nie wiesz od czego zacząć? Na początek oczywiście zaopatrz się w dziennik. Jego wygląd, wielkość oraz estetyka to kwestia indywidualna. Możesz wybrać spośród szerokiego wachlarza dostępnych na rynku zeszytów bullet journal. Do wyboru – do koloru! Co jest jednak ważne, to forma – istotne jest, aby w takim dzienniku znalazło się miejsce, w którym skonstruujesz kalendarz, plan miesiąca oraz indeks, w którym zamieścisz spis treści. Jeśli już masz to, czego trzeba, możesz zacząć działać. Tak naprawdę nie ma żadnych sztywnych ram czy schematów, których musisz się trzymać. W bullet journalingu panuje pełna dowolność – to Ty decydujesz, od której strony zaczniesz zapisywać swój planner. Przemyśl, czego na ten moment potrzebujesz najbardziej – być może pijesz za mało wody i chcesz to zmienić, a może jesz małowartościowe posiłki i dążysz do tego, żeby spożywanie owoców stało się nawykiem.

Bullet journal może pomóc Ci w określaniu i realizacji wielu planów oraz zadań, które musisz wykonać. Dzięki prowadzeniu takiego dziennika, już nigdy nie zapomnisz o wyznaczonych w pracy deadlinach ani o nadchodzących spotkaniach.