Jak dobrać właściwy tusz do potrzeb własnych rzęs?

Tusz do rzęs jest najczęściej używanym kosmetykiem makijażowym i znajduje się w kosmetyczce praktycznie każdej kobiety. Wiele pań wybiera go pod wpływem impulsu czy zapewnień ze strony producentów, nie biorąc pod uwagę rodzaju i potrzeb własnych rzęs. Tymczasem właściwy dobór tuszu może zrobić naprawdę dużą różnicę, zatuszować drobne niedoskonałości i widocznie podkreślić naturalną urodę.

Tusz dla rzęs krótkich i łamliwych

Jesteś właścicielką delikatnych rzęs, które łamią się, kruszą i wypadają? Takie rzęsy często wyglądają na krótkie, dlatego panie sięgają głównie po wydłużające tusze. To dobry wybór, jednak warto zwrócić uwagę, czy wybrany tusz nie wydłuża rzęs do tego stopnia, że przestają one wyglądać naturalnie. Jeśli tak się stanie, można delikatnie zebrać palcem nadmiar tuszu z samych końców rzęs i nałożyć jego dodatkową warstwę w połowie długości, dzięki czemu będą wyglądały na grubsze i gęstsze.

Jeśli Twoje rzęsy są delikatne i łamliwe, zwróć uwagę na tusze ze składnikami regenerującymi oraz bazami odżywczymi nakładanymi na rzęsy w pierwszej kolejności. Dla ich wzmocnienia możesz stosować także olejki, które wciera się w rzęsy po demakijażu.

Tusz do rzęs, które wymagają zagęszczenia

Jaki tusz do rzęs wybrać, kiedy wyraźnie wymagają one zagęszczenia, są rzadkie i cienkie? W takim przypadku warto szukać przede wszystkim tuszu z szeroką szczoteczką, która zwiększy ich objętość.

Chcesz nałożyć kilka warstw tuszu, żeby dodatkowo zagęścić rzęsy? Poczekaj chwilę, aż poprzednia warstwa wyschnie, zanim nałożysz kolejną, a uzyskasz bardziej naturalny efekt. Zagęszczające i zwiększające objętość tusze tworzone są głównie z myślą o tym, aby nie sklejały rzęs i nie pozostawiały po sobie grudek. Powinny pogrubiać rzęsy, otulając je cienką i równomierną warstwą kosmetyku.

Tusz dla rzęs prostych, które je podkręci

Proste rzęsy mają to do siebie, że brakuje im nieco podkręcenia. Naturalnie mogą układać się jak swego rodzaju daszek, co może zmienić odpowiednio dobrany tusz. Najbardziej poleca się tusze wyposażone w lekko zaokrągloną szczoteczkę. Te tworzone pod kątem maksymalnego podkręcenia, szybko wysychają i utrzymują nadany rzęsom kształt.

Jeśli chcesz dodatkowo podkręcić swoje rzęsy, przed aplikacją tuszu możesz skorzystać z zalotki. To małe akcesorium pozwalające na krótkotrwałe, ale szybkie i proste podkręcenie rzęs przez zaciśnięcie ich w specjalnych kleszczach. Pamiętaj jednak, by robić to ostrożnie i delikatnie. Korzystanie z zalotek bez miękkich gumowych osłonek i zbyt energiczne ściskanie rzęs może je osłabiać, a w najgorszym przypadku nawet łamać.

Tusz idealny go rzęs zdrowych i gęstych

Masz naturalnie zdrowe, długie i gęste rzęsy? Nie potrzebujesz więc kosmetyków o specjalnym działaniu. Najlepiej sprawdzi się tusz, który podkreśli naturalne walory Twoich rzęs. Do tego przeznaczone są tusze z prostą szczoteczką, która dociera do rzęs już od ich nasady, równomiernie rozprowadzając po nich kosmetyk.

Prosta szczoteczka tuszu zapewni Ci naturalne podkreślenie urody. Jeśli chcesz stworzyć makijaż na specjalną okazję, możesz sięgnąć po szczoteczki pogrubiające, wydłużające i podkręcające rzęsy. Na naturalnie gęstych rzęsach dadzą one piękny efekt, który często przyrównuje się do wrażenia sztucznych rzęs.

Artykuł sponsorowany.