Wet hair – look, który co lato podbija nasze serca

Pragniesz zmiany w wyglądzie fryzury, ale boisz się radykalnych rozwiązań? A może chcesz po prostu spróbować czegoś nowego, ale nie wiesz na co się zdecydować? Przedstawiamy idealną odpowiedź na oba te dylematy: wet hair!

Czym jest wet hair?

Wet hair to trend tak zwanej „fryzury na mokre włosy”, który – jak co lato – powraca i w tym roku. Look w stylu wet hair sprawia, że wyglądamy jakbyśmy dopiero wzięli kąpiel w oceanie lub po prostu wyszli spod prysznica. Taka fryzura podkreśla wygląd, eksponuje kształt twarzy, a także dodaje pazura. Wet hair coraz częściej wybierają gwiazdy show biznesu na specjalne wieczorowe okazje, rezygnując z fantazyjnych upięć na rzecz prostych, acz przykuwających oko „mokrych włosów”.

Jak samemu wykonać wet hair look?

Efekt mokrych włosów nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla hollywoodzkich gwiazd. Taką fryzurę możesz z łatwością przygotować w domowych warunkach, ciesząc się spektakularnym efektem. W kilku prostych wskazówkach podpowiadamy, jak uzyskać wet hair:

● Namocz lub umyj i wysusz włosy, pamiętając o tym, aby były wilgotne – to pozwoli pasmom na utrzymanie nakładanych kosmetyków.
● Nałóż żel, który nada połysku i utrwali fryzurę, ale nie sklei włosów.
● Zaczesz pasma do tyłu i dokładnie je rozczesz, rozprowadzając żel od nasady aż po same końce. Do tego celu użyj grzebienia z drobnymi ząbkami.
● Zaczekaj aż żel zaschnie i utrwali fryzurę.
● Użyj lakieru, który dodatkowo zapanuje nad trudnymi do ujarzmienia kosmykami.

Komu pasuje fryzura wet hair?

Odpowiedź brzmi: każdemu! Niezależnie od tego, czy Twoje pasma są długie czy krótkie, posiadasz grzywkę lub nie – stylizacja włosów na takie, które imitują mokre pasma jest szalenie prosta i nie wymaga dużych nakładów pracy. Możesz także spróbować różnych wariacji, dopasowanych do długości Twoich włosów. Długie pasma możesz zapleść w uroczy warkocz, spiąć w elegancki kok, lub postawić na totalną swobodę, rozpuszczając je i pozwalając, by opadły na ramiona. Wykonanie imitacji mokrych włosów pasować będzie każdej osobie ze względu na duże możliwości tej fryzury – zależnie od preferencji, pasma możesz upiąć w kucyk, zaczesać do tyłu, oddzielając kilka kosmyków. Dobrym pomysłem jest także zabawa z przedziałkiem – za każdym razem możesz go wykonać w innym miejscu, więc śmiało eksperymentuj i poznawaj kolejne opcje.

Stylizacja włosów, które prezentują się jak żywcem wyciągnięte z wody to idealna opcja na upalne lato, podczas którego stawiamy na wygodę. Fryzura wet hair będzie także dobrym pomysłem, jeśli cenisz sobie czas spędzony na przygotowanie się do wyjścia.

Zobacz też

Włosing – spa dla Twoich włosów

Włosing – spa dla Twoich włosów